Oficiální webové stránky bytového družstva Molbyt

Futurama Business Park

Více informací ohledně Futurama Business Park jsou na www.futuramabp.cz

Představenstvo BD MOLBYT je od začátku 1. etapy výstavby projektu Futurama v osobním i telefonickém kontaktu s vedením firmy Proxima IMMORENT, která je investorem této stavby (http://www.erstegroupimmorent.cz/cz/). Představenstvo s touto firmou v době výstavby 1. a 2. etapy dohodlo pro BD MOLBYT kompenzaci za zhoršené životní prostředí našich družstevníků. Firma dodržela slib, na vlastní náklady postavila 2 kontejnerová stání a upravila protiskluzovými dlaždicemi přístupové cesty od chodníku ke vchodům do domů. Představenstvo nyní jedná s vedením firmy ohledně kompenzace za 3. etapu výstavby a to v podobě finančního příspěvku na vyčištění a impregnaci fasády na severní straně domu, které představenstvo plánuje realizovat po dokončení hrubých prací 3. etapy. Vzhledem k tomu, že jednání s vedením firmy IMMORENT probíhá korektně, představenstvo předpokládá, že i tento požadavek se vyřeší k vzájemné spokojenosti.
 
Stavba byla povolena stavebním povolením ze dne 2. 1. 2008, které nabylo právní moci 7. 2. 2008. Dokončení 3. etapy bylo prodlouženo rozhodnutím o změně stavby (fasády) do 30. 5. 2017.
 
Časový plán stavby:
dokončení výkopových prací a zemních vrtů              do 20. 9. 2015;
dokončení hrubé stavby (betonový skelet)                do 31. 3. 2016;
dokončení stavby                                                   do 31. 8. 2016.
Počátek prací na stavbě je stanoven následovně:
PO-PÁ od 7,00 hod., SO od 8,00 hod. a NE od 9,00 hod. Hodina ukončení prací bude záviset na typu právě prováděné stavební činnosti tak, aby byl dodržen technologický postup.
Představenstvo jednalo s vedením zástupců investora a stavební firmy Züblin, aby v době výkopových prací kromě čištění ulic zametacím vozem prováděli kropení zeminy a snížili tak prašnost.
Dne 7. 3. 2013 nám na základě dotazu firma IMMORENT oznámila, že plánuje zahájit výstavbu objektu „C" (budovy proti našim domům) v 1 Q. 2014.

První budova projektu Futurama Business Parku v Karlíně je zkolaudovaná a nabízí celkem 8 000 m2 kanceláří. První etapa výstavby zahrnuje dvě kancelářské budovy s půdorysem ve tvaru písmene U a prosklený objekt na vstupní "plaze" u Sokolovské ulice. Už před dokončením první etapy Futurama získala prvního nájemce, společnost Media Vision. Futurama dává novou tvář této části Karlína a nabízí nájemcům svou polohou naprosto srovnatelné podmínky jako Pankrác či jiné lokality. Dalším nájemcem projektu Futurama je Společnost OTHERM a. s. je předním českým výrobcem plastových oken, dveří, hliníkových i dřevěných oken a dveří. V projektu Futurama bude od poloviny října mít pronajato přes 1500 m2 kancelářských ploch.

PROXIMA-IMMORENT prostřednictvím firmy ZUBLIN započala dohodnuté práce na rekonstrukci venkovních schodišť domu bytového družstva MOLBYT. Tato rekonstrukce byla dojednána se investorem Futurama Business Park jako jedna část kompenzace za  zhoršené životní prostředí během výstavby administrativního centra. Další částí plnění je rekonstrukce kontejnerových stání o kterém jsme vás již informovali v občasníku Molbyt.
Investor administrativního centra Invalidovna, firma Proxima Immorent, dokončil prostřednictvím smluvní firmy pasportizaci bytů, technického podlaží a kočárkáren. V rámci tohoto projektu byl v souvislosti s plánovanou výstavbou administrativního centra Invalidovna zaznamenán aktuální stav objektu BD Molbyt.
 
Pasportizace našich bytů v souvislosti s výstavbou Administrativního centra Invalidovna - obrázek

Pasportizace našich bytů v souvislosti s výstavbou Administrativního centra Invalidovna - obrázek

V nejbližší době bude v našem domě probíhat tzv. pasportizace, tedy zaznamenání stavu nosných konstrukcí našeho domu a všech jeho bytů. Pasportizace je důležitým krokem v přípravě na výstavbu Administrativního centra Invalidovna. Vše potřebné o této nadcházející akci se dozvíte zde.
Administrativní centrum Invalidovna: demoliční práce - obrázek

Administrativní centrum Invalidovna: demoliční práce - obrázek

V současné době podniká investor výstavby administrativního centra Invalidovna potřebné kroky v přípravě demoličních prací stávajících objektů. Zástupci bytového družstva Molbyt se 13. února osobně zúčastnili jednání. Zde předali soupis požadovaných informací a garancí v souvislosti s bouracími pracemi.
Novinky v projektu administrativního centra Invalidovna - obrázek

Novinky v projektu administrativního centra Invalidovna - obrázek

Informace o postupu představenstva bytového družstva Molbyt ve věci plánované výstavby administrativního centra Invalidovna na místě bývalých budov Českého statistického úřadu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one